Rostislav Žižlavský

Datum narození: 07.07.1934
Místo narození: Pohořelice
Datum úmrtí: 29.06.2023
Adresa: Pohořelice 218
Jméno otce: František Žižlavský *11.11.1920, Pohořelice ▪ †
Jméno matky: Milada Žižlavská r. Zeldová, * 25.8.1914, Pohořelice ¦ † 11.5.1981, Pohořelice

Životopis

Rostislav Žižlavský ¦ 1935-2023

Narodil se jako prvorozený syn manželům Miladě a Františkovi Žižlavských. Za rok po něm přišel na svět jeho bratr František. Až po 13 letech se narodila sestra Marie. Rodina byla soudržná, tatínek pracoval u Pozemních staveb, maminka byla v domácnosti. Chlapci byli vedeni k práci, pomáhali jak doma, tak u staříčků Zeldových.

Rosťa se dobře učil a měl zálibu ve čtení. Po základní škole se hlásil na stavební průmyslovku, kam ho však, kvůli negativnímu posudku místních svazáků, nepřijali. Nastoupil tedy do učiliště na zedníka a po roce již nebyl problém, aby byl na průmyslovku přijat. Tu s úspěchem ukončil a nastoupil na rok na vojenskou službu.

Potom: práce... ženitba … děti...

V práci byl úspěšný a mimo ni navrhoval a projektoval rodinné domky, které můžeme vidět v Pohořelicích, Napajedlech a v širším okolí. Zvelebil taky chalupu na Valašsku, na kterou se ráda celá rodina sjíždí. Zůstala mu záliba ve čtení. Vybudoval velkou rodinnou knihovnu. Vedl v určitou dobu místní kroniku. Pracoval v místním zastupitelstvu jako stavební technik. Dobře vychoval s manželkou dva syny, kteří pokračují v jeho nastaveném směru. Měl smysl pro humor. Velkou podporovatelkou, jak v oblasti pracovní, tak citové, byla jeho žena Marie, která do poslední chvíle mu dávala péči a lásku.

Nikdy na něho nezapomeneme, je v nás !

Manželka Marie ♥ syn Petr s rodinou ♥ syn Martin s rodinou ♥ vnoučata a pravnouček ♥ sestra Marie ♥ a příbuzní