Děkanátní setkání mládeže 2023

© ŘKF Pohořelice  / 

Od 19. do 25. listopadu 2023 proběhne Týden modliteb za mládež. Církev se zvláště v těchto dnech modlí za mladé lidi, protože jsou velmi důležití a tvoří její živou součást. Tento týden je také přípravou na slavnost Krista Krále, která je 38. Světovým dnem mládeže.

Pro letošní Světový den mládeže vybral Papež František motto: „Radujte se v naději!“ (Řím 12,12)

Papež František vybídl při závěrečné bohoslužbě Světových dnů mládeže v Lisabonu všechny mladé lidi, aby si domů do údolí všedních dní odnesli tyto tři podněty: zářitposlouchat a nebát se.

Mladý člověk je každý den pohlcován nepřeberným množstvím věcí, které jej odvádí od života s Kristem. Papež František v Lisabonu mladým lidem kladl na srdce: “Nezáříme tehdy, když se postavíme do světla reflektorů, nikoli, ty oslepují, takto nezáříme. Nezáříme, když vystavujeme dokonalý, uspořádaný a pěkně upravený obraz, i když se takto cítíme silní a úspěšní. Ne. Jsme prosyceni světlem, záříme, když přijmeme Ježíše a naučíme se milovat jako on. Milovat jako Ježíš: takto se rozjasníme, to nás přivádí k tomu, abychom byli dílem lásky.”

Mladý člověk má tedy zářit, poslouchat a nebát se. Aby toho byl schopen, a tak kráčel světem ve světle evangelia a hlásal svým životem Krista, potřebuje naše modlitby.

Využijme proto Týden modliteb za mládež a společně se modleme za všechny mladé lidi, aby jim Pán dal sílu a odvahu zářit jako On na hoře Proměnění, naslouchat mu tak, jako On naslouchal svému Otci zde na Zemi a nebát se, tak jako se nebál On nést kříž až do konce.

Inspirace a materiály:

 V rámci světového dne mládeže se uskuteční děkanátní setkání ve Zlíně

Setkání mladých z děkanátů Zlín a Vizovice se koná v sobotu 25. listopadu v kostele Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Zlíně. Abychom znali počet účastníků a mohli se tomu přizpůsobit, vyplň prosím tuto přihlášku, která je závazná.

Přihlašování je možné do středy 22.11. do půlnoci.

https://docs.google.com/…/1lXxu2dCNGVwgJXxgNccd…/edit…