Novinky

VE DRUHÉM KOLE INTERNETOVÉHO HLASOVÁNÍ MŮŽETE OPĚT PODPOŘIT VEŘEJNOU SBÍRKU NA OPRAVU POHOŘELSKÝCH BAROKNÍCH KOSTELŮ

PROSÍME O PODPORU I VE DRUHÉM KOLE  INTERNETOVÉHO HLASOVÁNÍ PRO NAŠI VEŘEJNOU SBÍRKU NA OPRAVU BAROKNÍCH KOSTELŮ V POHOŘELICÍCH

Milí přátelé Boží i naší farnosti!

Jak jistě víte, v posledních letech probíhají na pohořelských barokních kostelích rozsáhlé opravy, při nichž dostaly oba tyto svatostánky také zbrusu nové střechy za několik milionů korun. To bylo možné jen díky Božímu požehnání, přímluvě Matky Boží, sv. Josefa a dalších našich nebeských ochránců, jakož i díky značným dotačním částkám z kraje, ministerstva, obce, arcibiskupství, nemalým osobním darům a mnoha dalším (leckdy pravidelným) příspěvkům od dobrých lidí, jež daly dohromady často nepředpokládané částky. Také letos i v dalších letech, dá-li Pán, hodláme v opravách pokračovat.

Kromě kostelních sbírek a pokladniček je velkou podporou pro naše opravy také veřejná sbírka k tomuto účelu vyhlášená.

Institut pro památky a kulturu, o.p.s. vypisuje na svém internetovém portálu PROPAMATKY každoroční soutěž "MÁME VYBRÁNO" na podporu těchto veřejných sbírek v rámci jednotlivých krajů, do které se zapojuje i veřejnost, která tak může pro nějakou ze sbírek díky svému hlasování "vybojovat" cenu veřejnosti. Vítězové prvního kola z jednotlivých krajů se pak poměrně podle počtu hlasů ve druhém kole rozdělí o částku 100 tis. korun.

Protože díky Vašim hlasům jsme v prvním kole soutěže ve Zlínském kraji obsadili první místo a postoupili do druhého kola, prosíme ještě jednou o Váš hlas i v tomto druhém kole na adrese https://www.mamevybrano.cz/soutez-zlinsky-kraj  Svůj hlas potom, prosím, nezapomeňte potvrdit ještě odkliknutím ověřovacího e-mailu, který Vám přijde na Vaši e-mailovou adresu.

Děkujeme za Vaši podporu - a pokud chcete a můžete, pozvěte k této podpoře i Vaše známé.

Druhé kolo soutěže probíhá během velkých prázdnin, tedy do 31. srpna 2021.

Pokud byste usoudili, že dle Vašeho mínění si Vaši podporu zaslouží nějaká jiná památka, pak hlasujte, prosím, pro ni (zajisté jsou i jiní potřební), ale určitě podpořme tímto jednoduchým a nenáročným způsobem jakékoliv dobré dílo. 

Pán Bůh zaplať!!!

 <<  Návrat
22. 08. 2021 Kategorie: Aktuality Zaslal: spravce